chancing اهواز زباله انتظامی تجهیزات

chancing: اهواز زباله انتظامی تجهیزات خوزستان سطل زباله سطل زباله شایعه

گت بلاگز فارس 15 درصد از چاه‌‌های غیرمجاز کشور در فارس

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از وجود 15 درصد چاه‌‌های غیرمجاز کشور در استان فارس خبر داد.

15 درصد از چاه‌‌های غیرمجاز کشور در فارس

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:از 370 هزار چاه غیرمجاز کشور 15 درصد در استان فارس است.

عبارات مهم : اشتغال

آب در کشور عزیزمان ایران از گذشته از اهمیت خاص ای برخوردار بوده و به همین علت با ایجاد قنات، آب آنبارها و سقاخانه ها، این مایه حیاتی را مدیریت می کردند.

وی افزود: جهت مقابله با خشکسالی ناشی از کمبود بارندگی، باید کنترل مصرف بی رویه آب های زیرزمینی و راه اندازی کنتور هوشمند در چاه های مجاز مورد توجه قرار گیرد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشت گلخانه ای و توسعه آبیاری تحت فشار از جمله مصوبات مجلس است و برخورد قانونی با متخلفانی که اقدام به حفر چاه های غیرمجاز می کنند و نیز اصلاح الگوی کشت و گونه هایی که مقاوم به شوری و کمی آبی هستند باید در دستور کار قرار گیرد.
علی اکبری اضافه کرد: استفاده از پساب ها و بازگرداندن به تناوب کشت و آبیاری، تخصیص داده شده است 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی جهت ایجاد اشتغال پایدار و جبران خشکسالی در روستاها و مناطق مرزی و تخصیص داده شده است 300 میلیارد تومان در قانون بودجه جهت توسعه آبیاری از دیگر مواردی است که در منزل ملت به تصویب رسیده هست.

وی گفت: با همکاری و تعامل با شرکت برنامه و بودجه، شرکت محیط زیست و وزارت نیرو، بودجه ای جهت احیاء تالاب ها به خاص تالاب بختگان در استان فارس تخصیص داده شده است یافته هست.

اکبری ادامه داد: جهت تحقق فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر سال اقتصاد مقاومتی، کارآفرین باید به اشتغال پایدار توجه خاص شود، و جهت ایجاد اشتغال پایدار و تولید فعال نیازمند فراهم کردن محیطی امن و توام با آرامش جهت جذب سرمایه گذار در کشور و استان فارس هستیم.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جهت ارائه تسهیلات به جامعه مولّد، کشاورزانی که زیر سقف 10 میلیون تومان وام دریافت کرده اند و به علت دیرکرد اقساط مشمول جریمه شده است اند، اگر اصل وام را پرداخت کنند از پرداخت جریمه معاف می شوند.

واژه های کلیدی: اشتغال | آبیاری | غیرمجاز | استان فارس | مجلس شورای اسلامی | چاه های غیرمجاز کشور در فارس | چاه غیرمجاز | مصرف بی رویه آب

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog