chancing اهواز زباله انتظامی تجهیزات

chancing: اهواز زباله انتظامی تجهیزات خوزستان سطل زباله سطل زباله شایعه

گت بلاگز وب‌گردی الگویی در همسرداری , به مناسبت رحلت ام الزهرا(س)

دهم رمضان سال دهم بعثت، تاریخی است که شیعیان دنیا به علت وارد شدن یک مصیبت سنگین بر منزل رسول اکرم(ص) آن را فراموش نخواهند کرد.

الگویی در همسرداری , به مناسبت رحلت ام الزهرا(س)

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، سال دهم بعثت بود و پیامبر(ص) هنوز هجرت خود را شروع نکردند. مشکل های فراوان از دشمن های به مسلمانان وارد می شد و رسول اکرم(ص) این مصائب را در کنار وجود آرام بخش همسرش تحمل کردند. همراهی که قبل از ازدواج و شروع رسالت شروع شد و تا آخرین نفس های خدیجه(س) جهت رسول الله(ص) ادامه داشت.

عبارات مهم : اسلام
«اِمرأه القریش» یا شاهزاده زن قریش لقب داشت ولی با خضوع و فروتنی با مردم برخورد می کرد. همواره به مهربانی مشهور بود و در دیگران نیز به دنبال خصایص خوب می گشت. همین شد که امانت داری و امین بودن محمد جوان(ص) او را جذب کرد.

با وجود سن کم و تجربه نه چندان زیاد در تجارت، محمد(ص) را امین خود دانست و کاروان ها را به وی سپرد. شخصیت محمد(ص) چنان شیفته اش کرد که آرزویش همسری او بود. خداوند نیز خواست قلبی خدیجه(س) را برایش به آخر رساند. دیگر نه در قامت کارفرما که به عنوان همسر و همراه کنار رسول الله(ص) قرار گرفت.

تا آنجا که منابع متفاوت دنیای اسلام وی را گرامی ترین همسر جهت رسول الله(ص) می دانند. بعد از آن که جبرئیل بر پیامبر(ص) رسالتش را عرضه می دارد، نخستین بانویی که این رسالت را از دل و جان می پذیرد خدیجه(س) هست.

پس از شروع رسالت و همزمان شروع مشقت های فراوان جهت جامعه کوچک مسلمانان، بانوی منزل محمد(ص) هر آنچه در توان دارد جهت خدمت به اسلام می گذارد.

همین شوکت و بندگی است که موجب می شود بعد از رحلت، رخت آخرتش را جبرئیل از سوی خداوند با خود به منزل محمد(ص) بیاورد و تقدیمش کند و بفرماید: «یا رسول الله، خداوند به تو سلام می رساند و می فرماید: ایشان اموالش را در راه ما صرف کرد و ما سزاوارتریم که کفنش را به عهده بگیریم.»

با رفتن خدیجه عام الحزن پیامبر خدا(ص) نیز شروع می شود. سالی بسیار سخت و غمبار جهت محمد(ص) و فاطمه زهرا(س) که باید داغ بی مادری و غربت را بر دوش بکشد. جای خالی خدیجه در منزل رسول الله(ص) همواره باقی ماند و این بر هیچ یک از اهالی مکه پوشیده نماند.

خدیجه(س) با وجود بدی های اطراف و محیط زندگی، در مسیر خوب خود باقی ماند

قاسم جعفری، استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: در خصوص حضرت خدیجه نکات زیادی وجود دارد که مورد نیاز است مورد توجه قرار گیرد، ایشان در شرایط بسیار غبارآلود و بت زده شبه جزیره عربستان که باعث انحرافات زیادی شده است بود زندگی می کردند ولی فطرت خود را از این زشتی ها کاملاً حفظ کردند.

وی با بیان اینکه خدیجه(س) با وجود بدی های اطراف و محیط زندگی، در مسیر خوب خود باقی ماند، افزود: با توجه به اموال و مکنت ایشان، هرگز دیده نشد از شرایط و امکانات خود دست به کارها ناپسند یا عجیب بزند، ایشان دچار آن گردنکشی که قرآن در خصوص مغروران از مال دنیا گفته هست، نشد.

خدیجه(س) ثابت کرد که حلاوت بندگی در شرایط وجود امکانات زیاد شیرین تر می شود

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: در تاریخ داریم افرادی که دائماً در حال عبادت بودند و زمانی که به خلافت رسیدند قرآن را بوسیدند و کنار گذاشتند، ولی حضرت خدیجه ثابت کردند که حلاوت و بزرگی بندگی در شرایط وجود امکانات زیاد شیرین تر می شود.

وی با تأکید بر اینکه حسن گزینش حضرت خدیجه(س) جهت ازدواج و زندگی یکسان توصیه جالبی در زندگی ایشان هست، گفت: اگر حضرت خدیجه(س) به دنبال زندگی دنیایی بود مانند خیلی افراد دیگر دست به گزینش مال و منال دنیا می زدند، ولی ایشان مسیر سعادت و ابدیت را گزینش کردند.

جعفری افزود: توصیه دیگر آشنایی ایشان در کنار حسن انتخابشان بود، خیلی ها در پی گزینش خوب جهت ازدواج هستند ولی در مصداق دچار اشتباه می شوند، این در حالی است که حضرت خدیجه(س) دست به عالی ترین گزینش ممکن زد.

وی اظهار داشت: حتی زمانی که ایشان به دنبال فرد امینی جهت تجارت خود بود، دست به عالی ترین گزینش زد و حضرت محمد(ص) که هم سن و هم تجربه کمی در تجارت داشت با توجه به معیار امانت داری و امین بودند گزینش کرد.

این کارشناس پرسشها تاریخی و اسلامی با اشاره به زندگی یکسان پیامبر اسلام(ص) و حضرت خدیجه(س) افزود: ایشان در زندگی یکسان هم عالی ترین یار و همراه جهت رسول خدا(ص) بودند تا جایی که اگر ثروت حضرت خدیجه(س) اسلام نمی توانست توسعه پیدا کند، همچنین در سال هایی که پیامبر در غار حرا بودند ایشان بزرگ ترین امانت دار رسول خدا بودند، هم از پیامبر(ص) مواظبت می کردند و هم رازشان را به کسی نگفتند.

حضرت خدیجه(س) گویا یک مأموریت الهی و واقعی در حمایت از پیامبر(ص) داشتند

وی تأکید کرد: تا زمانی که پیامبر(ص) مأمور به رسالت علنی شوند، حضرت خدیجه(س) گویا یک مأموریت الهی و واقعی در حمایت از ایشان داشتند، بر اساس بسیاری از روایات نخستین بانوی که به اسلام گرویدند ایشان بودند؛ در دوران شعب ابیطالب و در دوره تحریم های دشمن های اسلام نیز حضرت خدیجه(س) به طور کامل همراه مسلمانان بودند.

جعفری ادامه داد: ایشان آن قدر جهت رسول خدا(ص) عزیز بودند که پیامبر(ص) سال درگذشت ایشان و حضرت ابوطالب را عام الحزن نامیدند، بنابراین تک تک قسمت های زندگی این بانوی عزیز جهت ما الگو هست.

وی افزود: زندگی ایشان نشان می دهد که اسلام هیچ زمانی با ثروت و اموال مشکلی نداشته و ندارد، ولی مهم این است که ثروت بندگان خدا حلال باشد و پرسشها دینی و اجتماعی در آن رعایت شود، همان طور که ایشان بودند و در روایت آمده است که حضرت خدیجه(س) در کنار حضرت زهرا(س)، حضرت مریم، حضرت آسیه و حضرت حوا از منتخبین زنان عالم هستند.
منبع: مهر
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: اسلام | زندگی | اسلامی | پیامبر | پیامبر | شهادت حضرت خدیجه | پیامبراکرم | همسرداری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog